Žak zasluženo osvojio bodove u Brestovcu

Fudbaleri Žaka zasluženo su osvojili nova tri boda u prvenstvu Područne fudbalske lige Sombor. Žakovci su nakon trijumfa nad ekipom ČSK-a, golovima Vujnovića i Krstića došli do druge uzastopne pobede. Od starta meča se videlo da Somborci nisu došli da se brane. Hrabrom igrom na sredini terena, trčanjem i velikim zalaganjem za svaku loptu potpuno su nadigradi favorizovanog domaćina, kojem ništa nije polazilo za nogom. Žak je poveo u 37. minutu golom Nikole Vujnovića fantastičnim udarcem sa 20-tak metara. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Domaćin je malo trgnuo u nastavku susreta, pojačali su ritam, imali nekoliko izglednih prilika, koje je golman gostiju Kozlina uspešno neutralisao. U poslednjem minutu utakmice sevnula je kontra ekipe iz Sombora nakon koje Vanja Krstić postavlja konačan rezultat utakmice. U derbiju kola Crvenka je savladala ekipu Kulpina. Meč je obeležio Milenko Babić sa tri pogotka. Iznenađenje je poraz Ratkovčana u Bačkoj Palanci, a do prvih bodova je stigla ekipa iz Lipara, koja je slavila na „vrućem“ terenu u Novoj Gajdobri. Rezultati trećem kola: BSK – Žak 0:2 (0:1) (Zapisnik), Krila Krajine – Radnički 1918 – 1:0 (0:0) (Zapisnik), Soko – Lipar 1:4 (1:2) (Zapisnik), Crvenka – Kulpin 4:2 (3:0) (Zapisnik), Budućnost (M) – Budućnost (G) 2:1 (1:0) (Zapisnik), Rusin – Polet 2:0 (0:0) (Zapisnik), Borac 46 – Budućnost (P) 0:3 (0:1) (Zapisnik), ČSK – Kula 3:2 (1:1) (Zapisnik).