Žofi i Eleonora dominirale na izbornom takmičenju

Proteklog vikenda kajakaši bezdanskog Dunava uzeli su učešće na nekoliko takmičenja. U petak i subotu Bačka Palanka je bila domaćin drugog nacionalnog izbornog takmičenja za sastav reprezentacije za Olimpijske nade koje će održati u poljskom Poznanu, kao i državnog prvenstva u mini kajaku. Nedelja je bila rezervisana za regate u Kanjiži odnosno Zrenjaninu. Što se tiče kvalifikacija za nastup u reprezentaciji posebno su se istakle Žofi Horvat (15.godina) i Eleonora Nađ (17.godina). Žofi je svoje trke na 200m, 500m i 1.000m završila na prvom mestu, dok je Eleonora trijumfovala na 200m i hiljadu metara, a trku na pola kilometra je završila kao trećeplasirana. Anja Loknar (15.godina) je bila treća na hiljadu metara i četvrta na 200m. U muškoj konkurenciji Mihajlo Dadić (17.godina) je bio drugi na 200m i peti na 500m, dok je Vuk Perović (16.godina)zauzeo drugog mesto na 200m i sedmi na 500m. Vladimir Čapo (16.godina) bio je sedmoplasirani na 200m. Na prvenstvu Srbije u mini kajaku osvojene su četiri zlatne i po dve srebrne i bronzane medalje. Prvaci države postali su: Leona Kiš (10.godina), dvosedi Maria Mihaela Horvat/Kinga Panda (9.godina) i Lea Rica/Emina Bojić (12.godina), te četverac Maria Mihaela Horvat/Kinga Panda/Leona Kiš/Petra Đanić (10.godina). Srebrne medalje osvojili su: Oliver Bezdan (12.godina) i četverac Oliver Bezdan/Daniel Kantor/David Bojić/Boris Tibor (12.godina), dok su bronze pripale Danielu Kantoru (12.godina) i Lei Rici (12.godina). Bezdanski klub je u ekupnoj konkurenciji zauzeo treće mesto. Na regatama kajakaši Dunava osvojili su 33 postolja, od kojih je 17 bila zlatnog sjaja. Osvojeno je i devet srebrnih i sedam bronzanih medalja.