OktagonBet zasluženo do naslova

Sinoć je uspešno priveden kraju prvi letnji turnir u malom fudbalu „Sombor Kup 2023“. Poslednjeg dana turnira za trofeje su se nadmetala četiri najbolja tima. U meču za treće mesto sastali su se RTV iz Novog Sada i Farma Zukić (Vrbasa). Viđena su dva različita poluvremena. U prvom su Novosađani kontrolisali igru i preko brzih kontri ugrožavali gol mladog Marojevića. Iskoristili su dve prilike, te su na odmor otišli sa prednošću od 2:0 (Lučanović i Ostojić). U nastavku su Vrbašani zaigrali na sve ili ništa, što im se ubrzo i obilo o glavu. Oni su napadali, a ekipa RTV je kažnjavala svaku grešku, što im je donelo ubedljvo vođstvo od 6:2. Ipak, u  finišu meča se zakuvalo, jer su Vasić, Šćepanović i Ikrašev vratili svoj sastav iz „mrtvih“ (6:5). U poslednja tri minuta nije bilo golova, pa je ekipa RTV-a osvojila treće mesto. U finalnom meču sastali su se OktagonBet, svakako najkvalitetniji tim turnira i Sloga iz Čonoplje, najborbenija ekipa turnira. Vrbašani su odmah na startu poveli golom Marka Živkucina, što se ispostavilo da je bilo dovoljno za podizanje pobedničkog pehara. Ovim informacija treba dodati i da je Marko Živkucin (OktagonBet) proglašen najboljim igračem turnira, Marko Bulović (Sloga) podigao je trofej za najboljeg golmana turnira, dok je Milan Kovačević (RTV) najbolji strelac sa devet postignutih golova. U seniorskoj konkurenciji nadmetalo se 18 ekipa. Na turniru veterana nastupilo je šest timova. Izveštaj možete pogledati u prilogu. Što se tiče turnira mlađih kategorija takmičenje se odvijalo u četiri kategorije.