Dvostruko zlato za Kristinu Bedeč

U subotu/nedelju, 17./18. juna održano je Otvoreno Prvenstvo Vojvodine u Bačkoj Palanci na Tikvari. Prijavljeno je bilo 16 klubova. Na programu su bile trke na hiljadu metara, 500m i 200m u kajaku i kanuu za pionire, kadete, juniore i seniore. Prvog dana takmičenja, mlade kajakašice Kajak kluba Sombor Anastasija Gubica i Una Bošnjačić postale su vicešampionke Vojvodine u konkurenciji pionirki K-2 na 500m. Anastasija Gubica je u finalnoj trci u K1 na 1.000m zauzela šesto mesto, dok je Una Bošnjačic na kraju morala da se zadovolji devetim mestom. U konkurenciji puonirki K1, 500m u finalnoj trci Anastasija Gubica zauzela šesto mesto, a Una Bošnjačić u istoj trci kroz cilj je prošla kao sedmoplasirana. Pored njih je kroz kvalifikacionu trku finale je izborio i Noa Šurjan, koji je u disciplini K1 na 200m zauzeo sedmo mesto. Drugog takmičarskog dana na prvenstvu Vojvodine nastupila je kajakašica kajak kluba Sombor Kristina Bedeč koja je u konkurenciji seniorki u jednosedu na 1.000m i na 500m prošla kao prvoplasirana i tako donela našem klubu još dve zlatne medalje. Na prvenstvu Vojvodine su se takmičili još i Marko Romer i Nemanja Paštrović, koji nažalost ovom prilikom nisu izborili finale.