Bazdanci osvojili Majski kup

Kajak klub Dunav iz Bezdana objavio je izveštaje sa dva protekla takmičenja. Naime, bezdanski klub je proteklog vikenda učestvovao na Međunarodnoj regati “Slavonski brod 2023” i Majskom kupu u Novom Sadu. Bezdanci su u mini kajaku na međunarodnoj regati osvojili sedam medalja. Na najviše pobedničko postolje popeo se Oliver Bezdan (500m), dok je u istoj disciplini u dvosedu sa Danielom Kantorom takođe bio prvi. Kantor je zauzeo drugo mesto u jednosedu. Srebrni su bili i par Kovačević/Bojić, ali i Leona Liš (200m) i dvojac Kantor/Horvat. Treći na 200m bili su Emina i David Bojić. Na Majskom kupu Kajak klub Dunav je ekipno zauzeo prvo mesto sa 13 osvojenih medalja. Prvo mesto osvojili su: Anja Loknar, Leona Kiš, David Bojić, Lea Rica i dvojac Perović/Čapo. Drugi u cilj su ušli: Luka Kolar, Vuk Perović, Eleonora Nađ i par Štaub/Kolar, dok su bronze pripale: Mihajlu Dadiću, Vladimiru Čapu i Eleonori Nađ. Ovoga puta bez postolja su ostali Kinga Panda, Andrija Perović i Levente Kevago.