Katarina i Selena do titule u Mađarskoj

Hungarian Open, masters turnir u krosmintonu serije 500 bodova, održan je 3. juna u Šoltu. Osmoro somborskih takmičara je nastupilo i postiglo zapažen uspeh. Selena Stojačić i Katarina Blažev su osvojile turnir u kategoriji juniorskih parova, dok je u istoj kategoriji Uroš Lukač u paru sa Slovakom Ištok Marekom stigao do bronzanog odličja. Selena i Katarina su obe nastupile u kategoriji juniorki (U18). Katarina je poražena u finalu od Slovenke Župevc, dok je Selena izgubila od iste takmičarke u polufinalu. U kategoriji kadeta (U16) Uroš je završio turnir bez pobede. U kategorijama veterana (+40) nastupili su pojedinačno Simana Matković i Stevica Lukač, ali bez uspeha. Stevica je igrao i kategoriju parova za veterane sa Slobodanom Jerkovićem i uspeli su da osvoje bronzano odličje. Slobodan je igrao pojedinačno u kategoriji veterana (+60) i ostvario dve pobede i dva poraza što je bilo dovoljno za drugo mesto. U dve najjače, seniorske kategorije, igrali su Alida Jerković i Boris Jerković. Alida je sa dve pobede i jednim porazom osvojila srebrno odličje, dok je Boris poražen u finalnom meču seniora. Zajedno su nastupali i u kategoriji parova ali su poraženi u četvrtfinalu. Kako navode predstavnici somborskog kluba, ovo je bila poslednje takmičenje pred odlazak na Svetsko prvenstvo u krosmintonu, koje će biti održano u Češkoj od 28. juna do 2. jula, a boje Srbije braniće petoro Somboraca.