Katarina i Boris trijumfovali na Leopard kupu

Somborski Speeder tokom vikenda uzeo je učešće na 23. Leopard kupu u krosmintonu koji se održao u mađarskom gradu Dunafoldvaru. Seniorske titule na ovom turniru osvojili su Katarina Blažev i Boris Jerković. Kako se navodi u klupskom izveštaju, Katarina, iako još uvek kadet, trijumfovala je u kategoriji seniorki pobedivši sve protivnice, među njima i dve veteranske svetske prvakinje. Katarini je ovo druga uzastopna titula u seniorskoj kategoriji. U istoj kategoriji je nastupila i Alida Jerković, koja je ostala bez medalje zbog slabijeg set količnika. Alida je osvojila bronzano odličje u kategoriji parova sa Borisom. Boris Jerković je u seniorskoj pojedinačnoj kategoriji stigao do četvrte titule za redom na otvorenom, te je nakon dva turnira na pesku i somborskog Hexagona, osvojio i Leopard Kup. U kategoriji kadeta je nastupio Uroš Lukač i osvojio bronzano odličje. Pred Serbian Open, koji će biti održan 09. septembra u Somboru, somborski takmičari zauzimaju visoke pozicije na svetskoj rang listi. Katarina Blažev je prva u kadetskoj konkurenciji i 18. među seniorkama, dok je Alida u istoj konkurenciji stepenicu niže. Uroš Lukač je 14. u kateskoj konkurenciji, dok je Boris zadržao četvrtu poziciju među seniorima.