Vitković bronzani na EP u sambou

Reprentacija Srbije proteklih par dana (od 19. do 23. aprila) učestvovala je na Evropskom kadetskom i juniorskom prvenstvu u sambou. Domaćin prvenstva bio je izraelski grad Haifa. Za srpsku reprezentaciju nastupio je i Vojin Vitković (79 kg), član somborskog Džudo i samba kluba Bačka. Mladi Somborac poslednjeg dana prvenstva nastupio je u svojoj mlađoj juniorskoj kategorije. U veoma jakoj konkurenciji Vitković je na kraju zauzeo odlično treće mesto što mu je donelo bronzano odličje. U četvrtfinalu je ubedljivo pobedio domaćeg takmičara Ziporu, poraz u polufinalu od Rusa Baitujeva ga nije demoralisao, pa je u meču za treće mesto potpuno nadvisio Holanđanina Terpstru. Prvo mesto u njegovoj kategoriji osvojio je Rustam Baituev koji je u finalu bio bolji od Gruzijca Bezhani Khurtsidzea. Treće mesto osvojio je i Moldavac Andrei Peaticovschi. Poslednjeg dana prvenstva, pored Vitkovića, bronzano odličje za Srbiju osvojio je Ivan Nađ (71 kg). Pre njih dvojice, odličja za našu zemlju su osvojile i tri kadetkinje. Marija Tanackov (41 kg ) osvojila je srebrnu medalju, dok su Nađa Grlica (65 kg) i Duška Bekvalac (72 kg) izborile bronze, kao i seniori Vladimir Gajić (srebro) i Miloš Samardžić (bronza).