Sivčani pobedili u Gajdobri

Rukometaši Sivca 69 nakon rovovske borbe slavili su u 19. kolu Super B lige Srbije nad ekipom Hercegovca iz Gajdobre. Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti su preuzeli konce igre u svoje ruke, tokom većeg dela su imali prednost od jednog do dva gola. U drugom delu izjednačena igra oba tima. Igralo se gol za gol. U 45. minutu domaćin je imao plus 2, samo tri minuta kasnije na semaforu je bilo plus jedan za goste. Završnica za infarkt. U 57. minutu Sivac je poveo sa 31:29, dva minuta kasnije stiže novo poravnanje. Beslać je na 14 sekundi do kraja doneo gostima novo vođstvo. Kada se činilo da je drami kraj Hercegovac na pet sekundi do kraja dobija sedmerac, koji Mirić nije uspeo da realizuje, što je omogućilo Sivčanima da dođu do važne i vredne pobede. Junak susreta bio je Marko Čabai sa 12 postignutih golova. Sa druge strane ekipa Apatina pretrpela je novi poraz, ovoga puta od ekipe Inđije. Apatinci su se uspešno držali do samog finiša prvog dela, kada domaćin pojačava ritam i na odmor odlazi sa pet golova viška. Do kraja utakmice su udvostručili svoju prednost. Nakon ovog kola Sivac 69 je deseti tim lige sa 13 bodova, dok je Apatin poslednji sa osam bodova. Za vikend se igra novo kolo. Apatin dočekuje Smederevo, dok će Sivac 69 ugostiti Kolubaru. Oba duela se igraju u subotu, 22. aprila od 19 časova.

Izveštaji sa utakmica:

Hercegovac – Sivac 69 – 32:33 (15:16)

Sedmerci: 4/5 (Hercegovac). 3/6 (Sivac 69).

Isključenja:  10 minuta (Hercegovac). 10 minuta (Sivac 69).

Hercegovac: Marjanov 1, Jovanović 2, V. Dutina, Milošević 3, Ratković 2, Doder 5, Kočiš 5, Marković, Rakocija 8, Mirić 5, Zatežić 1, B. Dutina, Mijatović, Ćeran.

Sivac 69: Bogojević, Kolarić 3, Beslać 8, Džabasan, Kuprešanin 5, Tomić, Terzić, Boškov 1, Zeljko, Slavuljica 1, Predojević 1, Popov 1, Čabai 12, Čolić, Kalić 1.

Inđija – Apatina 35:24 (19:14)

Sedmerci: 3/4 (Inđija). 2/3 (Apatin).

Isključenja: 6 minuta (Inđija). 6 minuta (Apatin).

Inđija: Marko Draško, U. Živković 3, Bogojević 3, Abramović 2, V. Živković, Grozdić 8, Balić 8, Mladenko Draško, Dušanić 1, Mandić 2, Aćimov 1, Stanić 2, Vušurović, Spasić 5, Ćućuz.

Apatin: Milićević, Braun 7, Pilipović, Arsić, Medić, Horvat 8, Kovčin 2, Mandić 1, Mačkić 1, Ćopić, Polovina, Milojević 4, Galfi 1, Kovačević.