Sombor slavio, Dalmatinac poražen u Prigrevici

Rukometaši Sombora slavili su proteklog vikenda na domaćem parketu nad ekipom Radničkog iz Jaše Tomića. Nakon početnog ispitivanja snaga, Somborci od devetog minuta preuzimaju igru u svoje ruke, stiču tri gola prednosti koje su održavali do samog finiša. Potom je usledila furiozna završnica. Somborci su zaključili prvo poluvreme serijom 7:1. U nastavku meča igralo se „gol za gol“ tako da je na kraju domaći tim zasluženo došao do novih bodova. Uprskos pobedi i dalje zaostaju dva boda za ekipom Putinaca koja je ovog vikenda takođe zabeležila pobedu. U okružnom derbiju sastali su se četvrti i peti tim lige. Gosti su vodili tokom većeg dela prvog poluvremena. Prigrevčani u 19. minuta dolaze do vođstva koje su do odlaska na odmor pretvorili u plus 3. Domaćin drugi deo meča otvara mini serijom 3:0 za vođstvo 21:15. Nakon toga uspešno su održavali prednost do poslednjeg sekunda meča nedozvoljavajući protivniku da ih nijednom momenta ne ugroze. Narednog vikenda ekipa Sombora gostuje u Senti, dok će Riđičanci ugostiti odličnu ekipu RA Dinama iz Pančeva. Odigran je i jedan meč Treće lige Sever između Borca iz Bačkog Gračaca i drugog tima Sivca 69. Sivčani su odneli pobedu kojom su se učvrstili na prvom mestu tabele. Sutra je na programu novi derbi. Sivac 69 dočekuje ekipu bezdanskog Grafičara. Meč se igra od 19 časova. Sude Marko Sliva i Aleksa Kostelnik, delegat je Goran Lovrić.