Nagetsi poraženi od Sparsa

Nikola Jokić slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

San Antonio Sparsi – Denver 128:120 (Q1 – 26:38, Q2 – 42:29, Q3 – 30:26, Q4 – 30:27).

Denver Nagetsi doživeli su drugi uzastopni poraz. Nakon izuzetno lošeg izdanja protiv Čikaga, rano jutros doživeli su neuspeh i u meču protiv San Antonio Sparsa. Gosti su utakmicu otvorili vođstvom 11:2, a sredinom prvog dela došli su i do dvocifrene prednosti (+14). Do isteka prvih 12 minuta videli smo dve mini serije oba tima, tako da se rezultat nije bitnije menjao. Početkom drugog dela usledila je nova serija (10:0) Sparsa za smanjenje zaostatka na minus 5, da bi do odlaska na odmor prednost u potpunosti anulirana. Nastavak meča donosi mnogo bolje izdanje tima iz Teksasa. Odmah su preuzeli vođstvo, imali su maksimalnih +8 u trećoj odnosno +12 u poslednjoj četvrtini. Nijednog momenta nisu dozvolili protivniku da im ugrozi stečenu prednost. U pobedničkom timu Džonston je ubacio 23, a Mekdermont tri manje. Na drugoj strani Nikola Jokić je stigao do novog tripl – dabla (26. u sezoni). Za 39 minuta na parketu postigao je 37 poena, imao je 11 skokova i isto toliko uspešnih dodavanja. Ispratio ga je Marej sa 24 poena. Denver je i dalje prvi tim Zapada sa skorom 46/21. Naredni meč igraju već sutra protiv ekipe Bruklina koji je trenutno šesti tim Istočne konferencije.