Nagetsi se provukli protiv Toronta

Denver – Toronto 118:113 (Q1 – 29:34, Q2 – 29:27, Q3 – 25:27, Q4 – 35:25).

Ekipa iz Kolorada teže nego što se očekivalo je savladala protivnika iz Toronta. Gosti su od samog starta nametnuli svoju igri, poveli su od prve sekunde i prednost nisu ispuštali do odlaska na odmor. Iako su imali u jednom momentu i dvocifrenu (61:51), „Grumenje“ je serijom 7:0 u drugi deo meča išlo sa zaostatkom od tri poena (61:58). Nagetsi se bude nakon odmora i za svega nekoliko minuta serijom 14:8 prelaze u prvo vođstvo na meču 72:69. Gosti se ne predaju i serijom od tri uzastopne trojke vraćaju razliku (82:77) koju su sačuvali do ulaska u finalnu četvrtinu. Jokić i drugovi su strpljivom igrom čekali svoju šansu. Utakmica je prelomljena u poslednja dva minuta. Marej je sa pet uzastopnih poena približio svoj tim na svega pola koša minusa, da bi Jokić sa linije penala pogodio za +1. U poslednjem minutu igrači Denvera su četiri puta bili na liniji penala. Jokić i Gordon su bili stoprocentni, dok su Marej i Porter junior bili polovični. Na kraju konačnih 118:113 za ekipu Denvera. Najefikasniji  pojedinac susreta bio je Džamal Marej sa 24 poena, dok je Porter ubacio četiri manje. Nikola Jokić je utakmicu završio sa 17 poena, 13 skokova i devet asistencija. Na drugoj strani Van Vlit je ubacio 21 poen, a Siakam 19. Naredni meč Nagetsi igraju za dva dana protiv Čikaga.