Sivčani protiv Apatinaca

Ub - Sivac 69, februar 2023.godina - slika preuzeta sa instagram naloga RK Sivac 69

Proteklog vikenda ekipe Sivca 69 i Apatina izgubile su svoje mečeve 13. kola rukometne Super B lige Srbije. Sivčani su gostovali na Ubu gde su ubedljivo poraženi od istoimene ekipe, dok su Apatinci na domaćem parketu poraženi od ekipe Kolubare. „Panteri“ su se koliko toliko držali u većem delu prvog poluvremena. Domaćin je tek u finišu prvog dela uspeo da se „odlepi“ i da na odmor ode sa šest golova prednosti. U nastavku su potpuno nadvisili protivnika i na kraju zasluženo upisali novu pobedu. Ekipa Apatina je od samog starta bila u zaostatku, tokom čitavog prvog poluvremena su vijali prednost gostiju. Početkom drugog dela su uspeli da poravnaju rezultat, međutim dozvolili su protivniku da napravi mini seriju od 5:0 koja ih je i koštala poraza. Apatin je trenutno deveti tim lige sa osam bodova, dok je Sivac 69 mesto niže i sa bodom manje. U sledećem kolu, u subotu, 4. marta, od 19 časova Sivac 69 će u derbiju začelja ugostiti Apatin.

Izveštaji sa utakmica:

Ub – Sivac 69 – 40:26 (18:12)

Sedmerci: 2/2 (Ub). 5/5 (Sivac 69).

Isključenja: 12 minuta (Ub). 6 minuta (Sivac 69).

Ub: Alavanja 5, Panovski 7, J. Ranković 4, S. Radovanović 6, A. Ranković 2, Petrović, Grujić, G. Radovanović 3, Žarković 1, Pantić 1, Jovanović 3, Drobnjaković 2, Đerić, Trivić, Stojanović 6, Bogunović.

Sivac 69: Zeljko, Kolarić, Petrović, Beslać, M. Dubaić 2, Vemić 3, Čolić, Tomić, Terzić, Boškov, Slavuljica 2, Bogojević, A. Dubaić 2, Predojević 1, Popov 3, Čabaai 13.

Apatin – Kolubara 25:30 (13:16)

Sedmerci: 4/6 (Apatin) 9/11 (Kolubara).

Isključenja: 6 minuta (Apatin) 1o minuta (Kolubara).

Apatin: Milićević, Pilipović 7, Lazić, Delić, Horvat 1, Ćopić, P. Mandić 1, Kuprešanin 1, Z. Mandić 2, Mačkić, Polovina, Milojević 5, Braun 5, Galfi, Gardijan 3.

Kolubara: Filipović, L. Radovanović, D. Jelenić 9, Jeli, Veljanović, Vasiljević 3, Spasić 5, Martinović, Jovanović 4, Marić 5, Đorđević, Vujošević 1, Tešić, O. Jelenić 3, M. Radovanović.