Filip bez šanse protiv Runea

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Rune 0:3 (2:6, 3:6, 4.6).

Somborski teniser Filip Krajinović odigrao je još jedan poražavajući duel. Na startu prvog gren slema sezone izgubio je od mladog Danca Holgera Runea maksimalnim rezultatom. Rune je meč otvorio brejkom. Kada je u petom gemu ponovo oduzeo servis srpskom teniseru poveo je sa 4:1. Usledila je razmena servisa, a potom je Danac uspešno prvi set priveo kraju. U drugom setu, deseti teniser sveta je brejkom u prvom i poslednjem gemu duplirao prednost u setovima. Treći set je bio za nijasnu zanimljiviji. Rune je poveo sa 3:0, Filip je uzvratio i izjednačio na 4:4. Ipak, u desetom gemu ponovo gubi servis, a time i meč. Krajinović je ovim porazom, drugu godinu za redom završio nastup na AO u prvom kolu, dok Rune čeka boljeg iz meča Maksim Kresi (SAD)/Ramos Vilanos (Španija).