Pobeda nakon produžetka

Nikola Jokić oktobar 2021. godina slika preuzeta sa nba.com

Oklahoma – Denver 126:131 (Q1 – 21:38, Q2 – 42:31, Q3 – 34:15, 23:36, Pr. 6:11).

Nikola Jokić odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu u dresu Denver Nagetsa. Somborac je predvodio svoj tim do jedanaeste pobede u NBA šampionatu. Na parketu je proveo 43 minuta, ubacio je 39 poena, imao je deset skokova i devet asistencija, uz odličan procenat uspešnosti od 73 odsto. Nagetsi su odlično odigrali prvu četvrtinu. Poveli su od starta, u jednom momentu su imali i +19. Sredinom drugog dela domaćin pravi seriju 12:0 i smanjuje zaostatak na sedam poena (49:56). Tandersi drugo poluvreme otvaraju sa četiri uzastopne trojke i potpunim preokretom (75:72). Ovaj deo igre domaći tim rešio je u svoju korist sa 34:15, te su na ulasku u finalnu četvrtinu imali prednost od +13. „Grumenje“ se vraća u igru serijom 11:0. U poslednjih sedam minuta utakmice su konstantno bili u zaostatku, a treba napomenuti da su ih u ovom periodu u igri držali samo Nikola Jokić (8 poena) i Aron Gordon (17 poena, tri trojke) koji su jedini pogađali koš Oklahome. Utakmica je odlučena u dodatnih pet minuta. Ekipa iz Kolorada je uspela da dobije ovaj deo i tako upiše pobedu koja ih je zadržala na sedmoj poziciji Zapadne konferencije. Pored Jokića, odlični su bili Gordon sa 30 poena, Čančar sa 20, ali i Brus Braun koji je utakmicu završio tripl – dablom, 17 poena, 13 skokova i deset asistencija. Naredni meč Denver igra u subotu, 26. novembra protiv Los Anđeles Klipersa.