Somborci ispustili pobedu, Dalmatinac slavio

Rukometaši Sombora pretrpeli su novi, šesti po redu poraz u prvenstvu Drugu rukometne lige Vojvodine. Bolji od njih ovog vikenda bili su rukometaši Zrenjanina. Somborci su bili bolji rival na parketu tokom prvog poluvremena. Prvi put su poveli (7:6) u 11. minutu, da bi desetak minuta kasnije imali su i šest golova (16:10) viška. Ipak, popustili su poslednjih par minuta prvog dela što su gosti iskoristili i mini serijom 5:0 prišli na gol zaostatka (16:15). Nakon desetak minuta nastavka Zrenjaninci su poveli (22:21). Do kraja utakmice je trajala rezultatska klackalica. Ekipa iz Zrenjanina je dva minuta pre kraja imala prednost od dva gola. Somborci su izjednačili u poslednjem minutu golom Sergeja Pavlovića, ipak, pobeda je na kraju pripala gostujućem timu koji su preko Vrbaškog postigli gol odluke. U poraženom sastavu Veljko Pavlović je bio najefikasniji sa osam postignutih golova, dok su Braun, Dušan Gajin i Sergej Pavlović po šest puta zatresli mrežu protivničkog golmana. Dalmatinac je slavio na gostovanju protiv Putinaca. Gosti su otvorili utakmicu visokim vođstvom 10:1. Nakon toga su prvi deo igre rutinski priveli kraju. U nastavku meča Putinci su u jednom momentu prišli na svega dva gola zaostatka, međutim nisu imali snage za potpuni preokret. Strahinja Ležajić je bio najefikasniji gostujući igrač sa sedam pogodaka, dok je Vučković postigao jedan manje. Narednog vikenda Dalmatinac dočekuje PIK Prigrevicu, dok će Sombor putovati u Jaša Tomić. U trećeligaškom derbiju Kljajićevo je ubedljivo porazilo bezdanski Grafičar. Pitanje pobednika se nijednog momenta nije dovodilo u pitanje. Najbolji pojedinac utakmice bio je domaći igrač Mile Dragaš sa deset pogodaka, dok je Nikola Vorkapić je postigao gol manje. Na suprotnoj strani Norbert Kele je bio sedmostruki strelac za svoj tim. U sledećem kolu Kljajićevo dočekuje Sivac 69/2, dok je Grafičar slobodan.