Nagetsi ponovo bolji od ekipe iz Teksasa

Nikola Jokić - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

San Antonio Sparsi – Denver Nagetsi 109:115 (Q1 – 28:28, Q2 – 34:37, Q3 – 27:29, Q4 – 20:21).

Tokom prve četvrtine viđena je izjednačena igra oba tima. Početna prednost domaćeg tima (+7) je brzo neutralisana mini serijom 8:0 (dve trojke Porter Juniora). Rezultatska klackalica je trajala skoro čitavo prvo poluvreme. Sparsi su uspeli u finišu drugog dela stekli pet poena viška, međutim, Nagetsi zatvaraju poluvreme mini serijom 10:2 koje im donosi prednost na poluvremenu 62:65. Nastavak donosi novo nadigravanje. Džonson sa osam vezanih poena vraća ekipi San Antonia pet poena prednosti (73:68). „Grumenje“ vraća vođstvom (73:81) serijom 13:0. Ekipa iz Kolorada ulazi u finalnu deonicu sa pet poena prednosti. „Mamuze“ na šest minuta do kraja uspevaju da dođu do vođstva od pola koša, međutim u finišu utakmice gostujući igrači imaju više koncentracije i dolaze do nove prvenstvene pobede, a druge uzastopne u poslednja dva dana nad ekipom iz Teksasa. Najbolji igrač u pobedničkom timu bio je Nikola Jokić sa 26 poena, osam skokova i deset asistencija. Porter Junior je ubacio koš manje, dok su dvocifrenni učinak imali i Marej sa 19, Hajland sa 14 i Koldvel Poup sa 11 poena. Na drugoj strani tri igrača su ubacila čak 72 poena. Džonson je bio najefikasniji sa 30 poena, dok su Ričardson i Džons meč završili sa 22 odnosno 20 poena. Sledeći meč Denver igra za dva dana, 10. novembra protiv Indijane.