Denver bolji od Šarlota, noćas sa Voriorsima

Denver – Šarlot 100:86 (Q1 – 28:25, Q2 – 29:17, Q3 – 17:27, Q4 – 26:17).

Denver Nagetsi pobedili su u rano jutros u svojoj dvorani ekipu Šarlot Hornetsa. Domaćin je tako upisao treću pobedu u poslednjih pet utakmica. Tokom prve četvrtine viđena je izjednačena igra, obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Prednost je varirala od plus pet za goste do četiri razlike za „Grumenje“. Do odlaska na veliki odmor ekipa iz Kolorada se rezultatski odlepila na +15, pre svega zahvaljujući seriji 14:3. Treća deonica je pripala gostima, koji su u poslednjih dvanaest minuta ušli sa zaostatkom od minus 5. Ipak, Jokić i drugovi nisu dozvolili iznenađenje, već su pojačali ritam i sigurno priveli utakmicu kraju. Tokom poslednje deonice imali su i prednost od +21. Srpski centar Nikola Jokić je ubacio 12 poena, a tome je pridodao i po osam skokova i asistencija. Najefikasniji u ekipi Nagetsa bio je Majkl Porter Junior koji je meč završio sa 19 poena. Kod gostiju najbolji je bio Rozir sa 20 poena. Narednu utakmicu Denver igra već u petak protiv Golden Stejt Voriorsa.