Nagetsima druga pobeda, Nikoli drugi trip-dabl

Nikola Jokić slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Oklahoma 122:117 (Q1 – 28:29, Q2 – 27:26, Q3 – 33:30, Q4 – 34:32).

Košarkaši Denvera vezali su drugu uzastopnu pobedu, a Nikola Jokić drugu uzastopni tripl – dabl učinak. Oba tima su se smenjivala u vođstvu. Prvi deo meča je završen nerešenim ishodom (55:55), dok je u drugom poluvremenu domaći tim bio za nijansu bolji i zasluženo stigao do nove pobede. Denver je sredinom prve četvrtine imao devet poena prednosti, gosti su uzvratili serijom 10:0 i napravili preokret. Do poluvremena su se ekipe smenjivale u vođstvu. Drugo poluvreme „Grumenje“ kreće serijom 10:2 i odlazi na +7. Prednost su čuvaali do samog kraja trećeg dela. Početkom poslednje deonice igrači Oklahome prelaze u vođstvo (94:91). Ipak, Porter junior i Braun sa tri vezane trojke vraćaju minimalno vođstvo Nagetsima. U samom finišu utakmice Jokić sa četiri vezana poena donosi svom timu vođstvo 118:112, koju su domaći sačuvali do samog kraja. Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Porter junior sa 22 poena, dok Koldvel Poup je postigao jedan manje. Nikola Jokić je ubacio 19 poena, imao je 16 skokova i 13 asistencija. U poraženom sastavu Aleksander je bio najbolji sa 28 poena. Naredni susret ekipa iz Kolorada igra u utorak, 25. oktobra protiv Portlanda.