Sever drugi u državi, Mia oborila tri nacionalna rekorda

Proteklog vikenda u Vladičinom Hanu održano je državno prvenstvo u powerliftingu za sub jubiore, juniore i mastere. Na ovom takmičenju učešće je uzeo somborski Powerlifting klub Sever. Osam takmičara somborskog kluba osvojilo je isto toliko medalja. U starosnoj kategoriji sub juniora Mia Milošević u kategoriji do 57kg osvojila je prvo mesto i oborila tri nacionalna rekorda. Na pobedničko postolje popeli su se i Filip Maunić u kategoriji do 74 kg, kao i Darko Glušac (master 1) koji se u kategoriji do 120 kg odbranio titulu državnog prvaka. Milijana Mitrović u kategoriji do 84 kg u svom prvom nastupu osvojila srebro, kao i Petar Glušac u kategoriji do 83 kg, Tamara Lančuški u kategoriji do 69 kg i Strahinja Garai koji je u kategoriji do 74 kg pored srebrne medalje oborio i nacionalni rekord u čučnju. Sonja Milošević u kategoriji do 76 kg osvojila je bronzu. Na osnovu ovih rezultata somborski klub je proglašen za drugi najuspešniji klub u državi. Predstavnici Severa se ovom prilikom zahvaljuju organizatorima na odlično organizovanom takmičenju.