Pobeda nakon velikog preokreta u taj breku

Filip Krajinović - slika preuzeta sa zvaničnog twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Baez 2:1 (6:1, 4:6, 7:6).

Srpski teniser Filip Krajinović posle velike borbe uspešno je prebrodio prvu prepreku na ATP turniru u Hamburgu. Nakon tri seta savladao je argentiskog tenisera Sebastiana Baeza. Filip je odlično ušao u meč, odigrao je dobro prvi set prepustivši svom protivniku samo jedan gem. Nakon toga se razvija velika borba na terenu. Baez je drugi set otvorio brejkom. Filip je uzvratio tri gema kasnije, međutim već u narednom je ponovo „posustao“ pa je njegov protivnik brzo došao do dva gema prednosti. Somborac je u osmom gemu imao dve brejk prilike, međutim nije ih iskoristio, te se ušlo u treći set. Iako je Baez u odlučujućem setu tri puta bio u prilici da oduzme servis Krajinoviću meč odlučen u taj-breku. Argentinac je vodio sa 3:1 i 5:2, imao ubrzo i dve set i meč lopte, međutim usledio je neverovatan preokret. „Fića“ je vezao četiri poena i slavio sa konačnih 2:1 u setovima. U narednoj rundi ga čeka Španac Karlos Alkaras. Sa njim se prošle godine sastao na ATP turniru u Umagu kada je poražen u tri seta. Ovaj susret igra se danas u prepodnevnim satima. Mečeve iz Hamburga možete pratite na kanalima Sport Kluba (SK).