Štafeta druga, Katanić treći

Ovog vikenda u Kruševcu je održano atletsko Prvenstvo Srbije za seniore i seniorke. Prvenstvo je okupilo naše najbolje atletičare koji su se nadmetali za titulu prvaka države. Usled jake kiše, uslovi za takmičenje su bili teži za postizanje boljih rezultata. Ono je za nas bitno je nastup somborskih atletičara koji su osvojili dve medalje. U disciplini 400m prepone Mihajlo Katanić se domogao postolja i u konačnom plasmanu zauzeo je treće mesto. Sedamnaestogodišnji Somborac je do postolja stigao sa rezultatom 54.40 sekundi što je njegov novi lični rekord. Ispred njega bili su samo Miloš Marković (51.77) iz Crvene Zvezde i Nikola Kostić (52.87) iz atletskog kluba Košutnjak. Štafeta 4 x 400m za koju su nastupila dva mlađa juniora, Aleksandar Negovanović i Miloš Maksimović, te dva starija juniora, Nikola Boca i Mihajlo Katanić osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju sa vremenom 3:29.82. Bolji od njih bila je samo četvorka beogradske Crvene Zvezde koja je do pobedničkog postolja stigla sa vremenom 3:28.57. Treća je bila štafeta AK Kraljevo (3:32.51). Gregor Sekulić nastupio je u disciplini na 200m. U konkurenciji su bila 24 atletičara. Sekulić (sa vremenom 23.74 sekunde) u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo peto mesto, što nije bilo dovoljno da se nađe u finalnoj trci.