„Prva trka 1889“ otvorila novu sezonu

Proteklog vikenda Somborski sportski klub Polet organizovao je tradicionalni somborski plivački maraton. Ovogodišnju sezonu plivanja na otvorenim vodama otvorila je somborska „Prva trka 1889“. Učešće je uzelo 113 plivača u dve discipline (2 km i 5 km). Domaći takmičari ostvarili su zapažene rezultate. Mlade somborske plivačice u trci na 2.000 metara osvojile su tri medalje. Milica Milošević i Sara Rkman zauzele su druga mesta u svojim uzrasnim kategorijama, dok je Aleksandra Grba bila treća. U muškoj konkurenciji Marko Pekez je bio najuspešniji pošto je osvojio prvo mesto u svojoj kategoriji. Stepenicu niže na postolju bili su Stefan Pukić i David Kulić. Aleksa Duduković zauzeo je prvo mesto u svojoj disciplini, dok je apsolutno bio treći. U trci na pet kilometara Vuk Ćirić i Srđan Banda svoje trke završili su sa trećim prolaznim vremenima. Takmičenje su zajednički organizovali SSK Polet, SPOVM (Savez za plivanje na otvorenim vodama Srbije) i Plivački savez Srbije.