Somborac bez pehara u Kvinsu

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Beretini 0:2 (5:7, 4:6).

Somborski teniser ni u svom petom finalnom okršaju nije uspeo da podigne pobednički pehar. Bolji od njega bio je branilac titule Italijan Mateo Beretini koji je slavio u dva seta. Naš teniser je u ranoj fazi meča spašavao brejk prilike u prvom i trećem gemu, ali u petom nije mogao, te je njegov protivnik poveo sa 3:2. Ipak, već u narednom je uzvratio za novo izjednačenje. Novo uzbuđenje viđeno je u jedanaestom gemu kada je Italijan ponovo bio pribraniji, te je poveo sa 6:5, a u narednom je odličnim servisima prelomio prvi set. U nastavku meča oba tenisera su uspešno držala svoj servis. Jedino je u petom gemu Beretini oduzeo servis srpskom teniseru sa „nulom“ što mu je bilo dovoljno za pobedu i odbranu naslova. Plasmanom u finale Krajinović je osvojio novih 300 atp bodova, što će mu omogućiti veliki napredak da atp lestici i skok sa 31. mesto najboljih tenisera sveta. Filip ove nedelje neće nastupati, a naredni turnir na kome će igrati je Vimbldon koji startuje od narednog ponedeljka.