Mladi biciklista Lotusa slavio u Rumi

Proteklog vikenda u Rumi je održano Prvenstvo Srbije na drumu za seniore i seniorke do 23 godine. Trku su obeležili idealni uslovi za nadmetanje, sjajna organizacija, dobro pripremljena staza i motivisani takmičari. Staza je bila kružna dužine četiri kilometra i vozilo se po ulicama Rume, što je izazvalo i veliku pažnju gledalaca, pa će nesumnjivo uticati i na dalji rast popularnosti ovog sporta u ovom divnom gradu iz srca Srema. Seniorke su vozile 60 kilometara, a  seniori svih 100 kilometara. U ženskoj konkurenciji slavila je Bojana Jovanović (BK Šid), dok je u muškoj trijumfovao biciklista Lotus Team-a Mihajlo Bolić. Pored Rume somborski biciklisti uzeli su učešće i na trci na hronometar u Erdeviku. Osvojene su tri medalje. Junior Nemanja Marković osvojio je zlatnu medalju, dok je u istoj konkurenciji Dario Cigić Parčetić bio drugi. U kadetskoj konkurenciji Dušan Stanić osvojio je bronzano odličje, dok je Aleksandra Stanić takođe bila treća u svojoj kategoriji mlađih kadetkinja.