Kraj za Krajinovića

Filip Krajinović na master turniru u Rimu - slika preuzeta sa twiter naloga ATP Toura

Somborski teniser Filip Krajinović poražen je u trećem kolu drugog gren slem turnira sezone od devetog tenisera sveta Feliksa Ože – Aliasima. Kanađanin je do svoje treće pobede nad Krajinovićem stigao posle tri časa igre, slavio je maksimalnim rezultatom, po setovima 7:6, 7:6, 7:5. Naredni protivnik biće mu Rafael Nadal. U prvom setu viđena je izjednačena igra oba tenisera, bez brejk prilika, a više sreće u odlučujućem trinaestom gemu ima je Aliasim. Filip se mučio u nastavku igre. Njegov protivnik je imao priliku da mu oduzme servis u petom gemu, ali bez uspeha. Ono što nije uradio u petom, uradio je u sedmom. Srpski teniser je uzvratio u desetom, pa je set ponovo odlučio taj-brek i ponovo je koncentrisanio bio deveti reket sveta. Na startu trećeg „Fića“ uspeva da brejkne protivnika. Nažalost, to mu nije bilo dovoljno, pošto je u finišu susreta dva puta izgubio servis, te je dozvolio kanadskom teniseru da dođe do pobede.