Odličan nastup kajakaša u Tolni

Proteklog vikenda mađarska Tolna bila je domaćin tradicionalne međunarodne regate. Učešće na ovom takmičenju uzeli su i mladi kajakaši bezdanskog Dunava koji su još jednom potvrdili kvalitet i veliki potencijal. Naime, oni su se iz Mađarske vratili sa 15 osvojenih medalja, po pet zlatnih, srebrnih i bronzanih. Na pobedničko postolje kadetske konkurencije popeli su se Mihajlo Dadić i Eleonora Nađ. Oboje su nastupili u disciplini na pet hiljada metara. Na istoj deonici pionirski dvojac Vuk Perović/Vladimir Čapo bio je najbrži. Zlatom su se okitili i devetogodišnja Leona Kiš na 500 metara, kao i dvojac Oliver Bezdan/Daniel Kantor koji je nastupio u mini kajaku na dve hiljade metara. Srebrom su morali da se zadovolje pionirka Žofi Horvat (5.000m), kao i takmičari u mini kajaku: David Bojić (11.godina, 2.000m), Sebastian Štaub (12.godina, 2.000m), Luka Kolar (13.godina, 2.000m), te par Lea Rica/Emina Bojić (11.godina, 2.000m). Bronzana odličja osvojili su: Vukašin Kovačević, Nikolas Andrić, Anja Loknar, Milica Kovačev, te par Andrea Fica/Tea Kolar. Levente Kevago bio je šesti, dok su u finalu nastupili još i Mihaela Rica i Bojana Nikolin.