Omladinska bronza za Draganu Jovanović

Omladinska bokserska reprezentacija Srbije (do 18 godina) učestvovala je na Prvenstvu Starog kontinenta u Sofiji. Među devet srpskih predstavnika bili su i Dragana Jovanović i Vukašin Tepić (BK Sombor), dok je trener bio Stojan Knežević. Srpska reprezentacija osvojila je četiri odličja. Somborska bokserka bila je među osvajačima medalja. Njoj je pripala bronza u kategoriji do 52 kg. Na putu do medalje pobedila je predstavnice Holandije i Grčke, dok je u meču za finale izgubila od bokserke iz Velike Britanije. Vukašin Tepić je nastupio u kategoriji do 60 kg. Nije imao uspeha, pošto je poražen već u uvodnoj borbi od boksera iz Letonije. Zlato za Srbiju osvojila je Sara Ćirković (50 kg), srebro je pripalo Rastku Simiću (75 kg), dok je bronzu osvojio i Marko Pižurica (80 kg). Bokserski savez Srbije doneo je odluku da sve osvajače medalje nagradi novčanim nagradama (zlato – 2 hiljade evra, srebro – 1.500 i bronza – 1.ooo evra), kao i stipendijama u iznosu od 50 hiljada dinara mesečno do kraja ove godine.