Pobeđeni Klipersi, naredni rival Feniks

Nikola Jokić protiv Memfisa - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – L. A. Klipersi 127:115 (Q1 – 37:27, Q2 – 35:34, Q3 – 27:27, Q4 – 28:27).

Denver Nagetsi ponovo se nalaze na šestom mestu Zapadne konferencije koje vodi direktno u plej – of. Tim iz Kolorada savladao je jutros Los Anđeles Kliperse i tako na najbolji način iskoristio kiks Minesote na gostovanju u Dalasu. Do sredine prve četvrtine bilo je izjednačeno, nakon serije 10:0, Nagetsi dolaze do prednosti od osam poena. Gosti su brzo uspeli da prepolove zaostatak, međutim „Grumenje“ preko Riversa i Hajlanda šutevima sa distance dolaze do dvocifrene prednosti. Klipersi se vraćaju u 18. minutu, prilaze na minus tri, međutim, Jokić, Rivers i Moris nisu dozvolili preokret, te na veliki odmor domaći odlaze sa novom prednošću 72:61. Na otvaranju drugog poluvremena ekipa iz Los Anđelesa prilazi na 74:69, međutim ekspresni odgovor Nagetsa za +14. Gosti su četiri minuta pre kraja utakmice smanjili na 111:109, ali domaćini nisu dozvolili preokret te su trojkama Grina, Morisa i Bartona potvrdili važnu pobedu. Nikola Jokić bio je najefikasniji pojedac susreta sa 30 poena. Tome je pridodao 16 skokova i šest asistencija. Somborac je za dva poena šutirao 69 odsto, bio je odličan i u odbrani sa tri blokade. Imao je jednu izgubljeni i tri osvojene lopte. Pored njega još šest igrača je imalo dvocifreni učinak. Na drugoj strani dominirao je Terens Man sa 24 koša. Naredni meč Denver igra u petak protiv Feniksa.