Graničar izgubio, prekid u Riđici

Rukometaši Graničara poraženi su u 16. kolu Druge rukometne lige Vojvodine na gostovanju u Jaša Tomiću od domaćeg Radničkog. Tokom većeg dela prvog poluvremena ekipe su bile izjednačene. Iako su domaći u 22. minutu imali prednost od četiri gola na odmor su otišli sa minimalnim vođstvom 13:12. Utakmica je prelomljena početkom drugog dela kada su domaći poveli 18:14. Nakon toga više nije bilo povratka za Gakovčane. U domaćem timu najbolji pojedinac bio je Luka Glomazić sa sedam pogodaka, dok je u poraženom sastavu kapiten Branko Garajski deset puta bio strelac. Gakovčanima u subotu predstoji još jedno gostovanje, ovoga puta putuju u Zrenjanin na megdan istoimenom timu. U pitanju je derbi začelja, Zrenjanin je osmi na tabeli, a ekipa iz Gakova deseta. Oba tima imaju po 11 bodova. Drugi naš predstavnik u ovom rangu igrao je okružni derbi sa ekipom PIK Prigrevice. Nažalost, utakmica je prekinuta u 45. minutu, a epilog svega ćemo saznati u narednim danima. U sledećem kolu Dalmatinac gostuje ekipi Crepaje. Ekipa Ravangrada proteklog vikenda nije izlazila na parket.

Radnički (Jaša Tomić) – Graničar 26:19 (13:12)

Sedmerci: 1/1 (Radnički). 1/4 /Graničar).

Isključenja: 8 minuta (Radnički). 4 minuta (Graničar).

Radnički: G. Janjić, Aćimović 4, Bakić, Novčić 1, Kalapiš 5, Cvekić 6, Glomazić 7, Gađan, Parkajić 1, S. Janjić 1, Radošević 1.

Graničar: Stokuća, Terzić 1, Trstenjak, Pupovac 3, Garajić 10, Kojić, Zeljko, Jović, Domić 5.