Novi trocifreni učinak

Denver – Nju Orleans 138:130 (Q1 – 35:19, Q2 – 27:38, Q3 – 22:37, Q4 – 40:30, Pr: 14:6).

Košarkaši Denvera odigrali su još jednu utakmicu sa puno preokreta. Nakon početnog ispitivanja snaga Nagetsi su serijom 11:0 stekli dvocifremu prednost (21:9). Krajem prve četvrtine identičnom serijom su došli i do +21. Drugi i treći deo meča u potpunosti je pripao gostima koji su pred finalnih dvanaest minuta imali prednost od deset poena. Treba napomenu da je do 32. minuta bilo izjednačeno (82:82). Gosti su tek u finišu trećeg dela serijom 12:2 došli do dvocifrene prednosti (94:84). Poslednja deonica meča pripala je Nikoli Jokiću. Srpski centar je predvodio svoj tim u svom MVP stilu. Ubacio je ekipi iz Nju Orleansa čak 23 poena i time omogućio svom timu da kroz produžetak obezbedi novu pobedu. Pelikansi su poveli u dodatnih pet minuta sa 130:126, međutim „Grumenje“ serijom 12:0 završava meč. Somborac je susret završio sa 46 poena, 12 skokova i jednom asistencijom manje. Ovo je njegov 17. tripl – dabl u sezoni. Procenat uspešnosti iz igre čak 73 odsto (16/22). Treba napomenuti da je imao i četiri blokade za 43 minuta koliko je proveo na parketu. Njegov tim je i dalje šesti tim Zapada sa skorom 38/26. Naredni meč igraju već sutra protiv drugog tima Zapadne konferencije Golden Stejt Voriorsa.