Novi poraz od Tandera

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Oklahoma 107:119 (Q1 – 24:24, Q2 – 33:31, Q3 – 22:31, Q4 – 28:33).

Gosti su bolje otvorili meč, vodili su tokom čitave prve deonice meča pet do sedam poena. Domaći su te u finišu prvih dvanaest minuta preko Hajlanda poravnali (24:24) rezultat. Nagetsi su potpuno preokrenuli tok meča i u 17. minutu su poveli 41:30. Ipak, samo tri minuta kasnije Tanderi su ponovo poveli sa pola koša (43:44). Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo pretposlednjem timu Zapadne konferencije. Ubacili su 64 poena, primili svega 50, tako da su zasluženo upisali pobedu, tek treću u poslednjih deset mečeva. „Grumenju“ je ovo drugi poraz u poslednjih deset utakmica. U pobedničkom timu Aleksander je bio najbolji pojedinac sa 29 poena, dok je Robi ubacio tri koša manje. Na drugoj strani Nikola Jokić je za 33 minuta na parketu postigao 22 poena, imao je i 16 skokova i četiri asistencije. Imao je i odličan šut za dva poena čak 77 odsto, ali i katastrofalan za tri, bez koša iz četiri pokušaja. Treba dodati da je izgubio i šest lopti. Pored njega dvocifrenu učinak imali su samo još Hajland (19 poena) i Forbs (18). Naredni meč igraju u subotu protiv Hjustona.