Novi „debakl“ rukometašica Ravangrada

Rukometašice Ravangrada poražene su u 13. kolu Prve rukometne lige Vojvodine na gostovanju u Rumi od domaćeg Slovena sa 46:22. Pobednik je rešen već nakon pola sata igre kada su domaće rukometašice postigle 23 gola, a primile svega sedam. U nastavku igre su dodatno uvećale prednost i tako nanele težak poraz mladim Somborkama. U gostujućem timu svega pet igrača je uspelo da se upiše u strelce, a najefikasnija je bila Anja Trifunović sa sedam pogodaka, dok je Milica Cvetković dala jedan gol manje. U pobedničnom timu Milica Aćimović je jedanaest puta tresla mrežu Ravangrada. Somborke su devete na tabeli (sedam bodova), dva mesta iznad crte koji vodi u niži rang. U narednom kolu imaće još jedan težak duel, pošto im predstoji duel sa liderom iz Rume. Naši muški klubovi koji nastupaju u Drugoj ligi Vojvodine ostvarile su polovičan učinak. Dalmatinac je uspešno pregurao gostovanje u Alibunaru. Riđičanci su slavili nad domaćom ekipom Budućnosti sa 37:32. Domaći su tokom prvog dela igre bili u konstantnoj prednosti od dva do tri pogotka. Ipak, ekipa iz Riđice je u finišu pojačala ritam i do odmora su poravnali rezultat. Pitanje pobednika je rešeno u drugom delu meča. Riđičanci su golovima kapitena Graovca, Ležajića i Vagića uspeli da dođu do +4 (27:23). Do kraja utakmice su uspešno održali razliku i zasluženo upisali nove bodove. Najbolji pojedinac u pobedničnom timu bio je Danilo Rikalo sa devet pogodaka. Narednog vikenda Dalmatinac će u okružnom derbiju ugostiti ekipu PIK Prigrevice. Graničar iz Gakova dočekao je lidera iz Nove Pazove. Gosti su opravdali ulogu favorita i zasluženo upisali novu pobedu. Bilo je neizvesno do 20. minuta, nakon toga igrači iz Nove Pazove preuzimaju konce igre u svoje ruke i već do pauze stiče pet golova viška. Prednost su uspešno održavali tokom čitavog drugog poluvremena da bi u poslednjih pet minuta meča duplirali prednost sa poluvremena. U domaćem timu Sergej Miskin je postigao čak 13 pogodaka, dok je na drugoj strani kapiten Dušan Grbić bio najefikasniji igrač sa devet golova. U narednom kolu Gakovčani igraju putuju u Jaša Tomić na megdan domaćem Radničkom. Nakon ovog kola Dalmatinac je šesti sa 12 bodova, dok je Graničar deseti sa bodom manje.

Izveštaji sa utakmica:

Sloven – Ravangrad 46:22 (23:7)

Sedmerci: 2/3 (Sloven). / (Ravangrad).

Isključenja: 8 minuta (Sloven). 8 minuta (Ravangrad).

Sloven: Branković, Aleksić 5, Čakmak 2, Ivančević 2, Aćimović 11, Vrtača, Petrović, Martinac 6, Savić, Albulj 1, Opačić 7, Žrvnjar 2, Ćulibrk 2, Božić, Simić 8, Dobrijević,

Ravangrad: Anđelković 4, Radosavljević, Vajsenburger, Trifunović 7, Bošnjak, Cvetković 6, Ćirić 3, Krstonošić 2, Gostimirović, Obradović, Latas, Ćuić, Matić.

Budućnost (Alibunar) – Dalmatinac 32:37 (18:18)

Sedmerci: 4/4 (Budućnost). 5/9 (Dalmatinac).

Isključenja: 8 minuta (Budućnost). 4 minuta (Dalmatinac).

Budućnost: Dodić, Vaci 3, Kostić 5, Ripak, Savić 3, Gajić 1, Jovković 4, Lekić 2, Bitević 7, Pejčić, Faturović, Đan 3, Đurić, Andrejić, Jovanović 4.

Dalmatinac: Dragić, Marko Vojvović, Jelić, Vučković 7, Vagić 5, Ležajić 7, Graovac 5, Gajin 1, Strahinja Macura 3, Miloš Vojvović, Rikalo 9.

Graničar – Nova Pazova 1957 – 21:31 (10:15)

Sedmerci: 5/7 (Graničar). 2/2 (Nova Pazova 1957).

Isključenja: 14 minuta (Graničar). 10 minuta (Nova Pazova 1957).

Graničar: Miskin 13, L. Kojić, Trstenjak, Terzić, Garajski 3, Drča 1, N. Despot 3, N. Kojić 1, Zeljko, S. Marković, Božić, M. Marković, Stokuća.

Nova Pazova 1957: Suk, Piskulić 5, Lazar Đurović 2, Grbić 9, Došenović 5, N. Topić 2, Ivanić 2, Višnjić, Luka Đurović, Stikić, M. Topić 1, Radovanović 5.