Filip protiv Bublika za finale

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Džumhir 2:0 (7:5, 6:2).

Filip Krajinović opravdao je ulogu favorita u četvrfinalnom duelu sa Damirom Džumhirom. Srpski teniser je slavio u dva seta za nešto manje od 100 minuta. Obojica su u meč ušli dosta nervozno. Odmah na startu su razmenili po brejk. Džumhir je u sedmom gemu ponovo brejknuo Krajinovića za vođstvo od 4:3, međutim Somborac je već u narednom uzvratio posle mnogo borbe. I kada su svi očekivali da će set odlučiti taj – brejk, Filip je iskoristio priliku i u dvanaestom gemu posle velikog preokreta oduzeo servis svom protivniku i tako poveo u meču. U nastavku susreta sa još dva brejka Krajinović je meč uspešno priveo kraju. Plasmanom među četiri najbolja ponovio je uspeh od pred dve godine. Protivnik za finale biće mu Aleksandar Bublik. Kazahstanac je u četvrtfinalu bio bolji od Španca Roberta Bautista Aguta sa 2:1 u setovima. Biće to duel petog odnosno šestog nosioca na turniru. Do sada se nisu sastajali na ATP turu. Ovaj duel igra se sutra od 15 časova i možete ga pratiti putem Sport Klub (SK) kanala. Filip je do sada obezbedio 90 atp bodova i ček na 21.265 evra. Ukoliko izbori finale uvećaće kako bodovni, tako i finansijski saldo.