Krajinović zaustavljen u prvom kolu Sinsinatija

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – De Minor 1:2 (6:0, 4:6, 4:6).

Filip Krajinović ponovo je razočarao svoje navijače. On je opet zaustavljen na startu nekog turnira. Iako je odlično ušao u meč protiv mladog Australijanca i dobio prvi set sa „nulom“ to mu nije pomoglo da prelomi meč. Naime, u nastavku je dozvolio svom protivniku da se vrati i preokrene rezultat. Filip je na startu drugog seta bio u prilici da napravi brejk, međutim nije uspeo. De Minor u petom gemu oduzima servis našem teniseru, što mu je bilo dovoljno za izjednačenje. U odlučujućem setu više uzbuđenja. Australijski teniser prvi pravi brejk za vođstvo 2:1. Somborac je uzvratio već u narednom, posle maratonskog gema za poravnanje. Ipak, već u narednom ponovo gubi servis, nakon kojeg nije uspeo da se konsoliduje, te je njegov protivnik zasluženo izborio prolaz u drugo kolu. Naredni protivnik će mu biti pobednik duela Lajović/Monfis. Krajinović će narednih dana odmarati, nakon čega ga očekuje nastup na US Openu.