Nikola nezaustavljiv, Denver slavio nad Detroitom

Nikola Jokić - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Detroit 117:111 (Q1 – 29:30, Q2 – 31:30, Q3 – 32:16, Q4 – 25:35).

Denver Nagetsi savladali su Detroit Pistonse posle mnogo muke. Nikola Jokić bio je junak utakmice sa 34 poena, devet skokova i osam asistencija. Pogodio je 12 od 19 šuteva. Značajno bolji je bio za dva poena. Ubacio je 11 puta iz 13 pokušaja. Tokom prve deonice viđena je izjednačena igra oba tima. Domaćin je prvu osetniju prednost imao već u osmom minutu (24:16). Gosti su brzo uzvratili serijom 9:0. U istom ritmu su nastavili i tokom druge četvrtine. Nagetsi su uspeli da dođu do dvocifrene (52:42) prednosti koja se do odlaska na odmor istopila. U nastavku meča potpuna dominacija Jokića i drugova. Dobili su ovaj deo igre sa +16. Međutim, ekipa iz Detroita se ne predaje. Poslednju deonicu otvaraju serijom 14:2, što je dodatno zakomlikovalo situaciju na parketu. U samom finišu utakmice stižu do izjednačenja. Ipak, ekipa iz Kolorada uspela je u poslednjem minutu sa linije penala da ostvari pobedu. Pored Jokića u domaćem sastavu još pet igrača je bilo dvocifreno. Barton je meč završio sa 14, a Gordon sa 13. Nađi i Forbs ubacili su po 12, a Rivers poen manje. Treba napomenuti da je za domaće debitovao i Kazins koji je ubacio samo jedan koš, s tim da je imao šest skokova. U poraženom timu čak četiri igrača (Kaningem, Stjuart, Džozef i Lajles) sa po 18 poena. Denver je zadržao šestu poziciju na Zapadu. Revanš ova dva tima na programu je u sredu, s tim da je Detroit domaćin.