Drugi uzastopni tripl – dabl

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvaničnog twiter naloga Denver Nagetsa

Nju Orleans – Denver 114:120 (Q1 – 33:35, Q2 – 24:29, Q3 – 20:16, Q4 – 28:25, Pr. – 9:15).

Denver Nagetsi slavili su na gostovanju u Nju Orleansu. Nagetsi su do pobede stigli na krilima srpskog centra Nikole Jokića koji je na drugoj uzastopnoj utakmici upisao tripl – dabl (61 u karijeri). Somborac je meč završio sa 39 poena (procenat uspešnosti 74 odsto) i sa po 11 skokova i asistencija. „Grumenje“ je bolje ušlo u meč. Sem početnog vođstva domaćina, ekipa iz Kolorada je konstantno vodila tokom prve četvrtine. Iako su u desetom minutu imali dvocifrenu prednosti dozvolili su Pelikansima da se vrate. Sredinom druge deonice gosti serijom 11:0 odlaze na 38:50, da bi na odmor otišli sa prednošću 57:64. U nastavku meča bolja igra domaćeg tima. Za samo par minuta serijom 12:0 Nju Orleans prelazi u vođstvo (69:66). Poslednja četvrtina donela je mnogo više neizvesnosti. Oba tima su imala prednsoti, gosti šest, a domaćin pet poena. Jokić i Moris doneli su svom timu preokret u poslednjem minutu, međutim Valančijunas je izjednačio i uveo meč u produžetak. U dodatnih pet minuta za goste je pogađao u većini slučajeva Nikola Jokić. Postigao je 11 poena od klupskih 15 poena, da bi Gordon i Barton sa linije penala potvrdili pobedu. Barton je meč završio sa 20 poena, dok je Moris ubacio 11. Na drugoj strani Valančijunas je bio najefikasniji sa 27 poena. Nagetsi sa polovičnim učinkom (12/12) zauzimaju osmo mesto Zapadne konferencije. Naredni meč igraju sutra protiv San Antonio Sparsa.