Memfis ponovo slavio

Nikola Jokić protiv Memfisa - slika preuzeta sa zvaničnog twiter naloga Denver Nagetsa

Memfis – Denver 108:106 (Q1 – 37:19, Q2 – 19:36, Q3 – 22:28, Q4 – 30:23).

Košarkaši Denvera pretrpeli su drugi vezani poraz od Memfisa. Domaćin je bolje ušao u meč, poveo sa 14:2, a potom sigurnom igrom održavao prednost koja je u jednom momentu bila i +20. Drugih dvanaest minuta donosi bolju igru ekipe iz Kolorada. Zahvaljujući Bartonu prednost je do odlaska na odmor skoro potpuno anulirana. Serijom 17:3 Nagetsi prilaze na 40:36, a trojkom Gordona u 21. minutu su prvi put i poveli (46:47). U drugom poluvremenu se igralo u serijama. „Grumenje“ je je u 36. minutu steklo +10. Tome je doprinela odlična igra Jokića i Bartona koji su sa ekipom napravili seriju 15:2. Domaćin se nije predavao. Poslednji deo otvaraju sa 13:3 i novim vođstvom od 91:86. Tri minuta pre kraja susreta Denver vraća vođstvo 102:104, međutim Bane pogađa trojku, a Morant sa linije penala potvrđuje pobedu. Srpski košarkaš je imao pokušaj za produžetak, međutim nije bio uspešanNikola Jokić je meč završio sa 34 poena, 11 skokova i pet asistencija. Barton je pridodao 26, a Porter junior 12. Memfis je bolje rasporedio poene. Čak šest igrača je bilo dvocifreno. Džekson je bio najefikasniji sa 22 poena, Morant je dodao 18, Anderson i Bane po 16, Vilijams 11, a Melton poen manje. Nagetsi u subotu dočekuju Hjuston.