Žakovci sigurni, Kordun ispustio pobedu

Pobeda, remi i poraz bilans je naših predstavnika u Područnoj somborskoj ligi. Fudbaleri Žaka očekivano su slavili na gostovanju u Crvenki. Iako je Crvenka povela već u sedmom minutu golom Milenka Babića, „crno – beli“ su golovima dvostrukog strelca Vidovića i Dabića preslišali domaći tim. Kordun je remizirao na gostovanju u Ruskom Krsturu. Rusin je poveo u 15. minutu golom Sušića. Kordunaši su poravnali samo minut kasnije golom iskusnog Ilića. Kulić je iz jedanaesterca ponovo doveo Rusin u vođstvo, da bi u finišu prvog dela Macanović izjednačio. U nastavku su viđena još dva gola, po jedan na obe strane. Marko Čekeliš je golom u 62. minutu potpuno preokrenuo rezultat, međutim Sušić je tri minuta kasnije pogodio za konačnih 3:3. Fenjeraš lige očekivano je „preslišan“ u Gložanu. Domaćini su postigli po tri gola u oba dela meča. Domaćin je prelomio meč za samo pet minuta sredinom prvog poluvremena. U nastavku meča su dokusurili protivnika. Utešni pogodak za goste postigao je Nenad Lujić. Narednog vikenda Radnički dočekuje Lipar, Žak je domaćin Vojvodini iz Tovariševa, dok će Kordun ugostitit Borac iz Obrovca.

Izveštaji sa mečeva:

Crvenka – Žak 1:3 (1:2)

Strelci: Babić (Crvenka). Vidović 2, Dabić (Žak).

Žuti kartoni: Miloš Kerekeš, Božičić (Crvenka). Stanar, Lučić, Šimunov (Žak).

Crvenka: Gostović, Trifunović, Miloš Kerekeš, Bešić, M. Subotić (Kalezić), Janjić (Gajić), Božičić, Bošković, Babić, Matošević, Bakić.

Žak: Kozlina, Šimunov, Dabić, Vidović, Banić, Paunović, Hoscieslavski (Gagić), Stanar (Jovanović), Opačić, Lučić, Kovačević.

Rusin – Kordun 3:3 (2:2)

Strelci: Sušić 2, Kulić (Rusin). Ilić, Macanović, Čekeliš (Kordun).

Žuti kartoni: Pavlović (Rusin). Macanović, Anitić, Češnovar (Kordun).

Rusin: Kronić, S. Toma (Kovačević), Holik, Kočiš, V. Vujović, Pavlović, F. Vujović (Kološnjaji), Marković (Černok), Kulić, Sušić, Sajanković.

Kordun: Zorić, Gradinac (Barać), Bečanović, Češnovar, Macanović, Čekeliš, Anitić, Stanković, Ilić, Prodanović, Nenadić.

Budućnost (G) – Radnički 6:1 (3:0)

Strelci: Papić, Čampar, Stanković, Đilas, Kriška, Petrović (Budućnost P). Lujić (Radnički).

Žuti kartoni: /

Budućnost (G): Dubovski, Kaćjak, Zahorec, Papić, Petrović, Popović (Bučik), Damjanović (Đilas), Jakuš (Joksimović), Stanković, Đokić (Ljubičić), Čampar (Kriška).

Radnički: Janković, Zorica, Vadić, M. Lukić, Vukadinović, Mikać, Bujak, Janoši, Kiš (Tolić), Radulović, Josić (Lujić).

Polet – Budućnost (P) 4:0 (2:0)

Strelci: A. Stošić, Milenković, Milunović, Stojković (Polet).

Žuti kartoni: Milunović (Polet).

Polet: Ivanović, Aleksić (Irić), Milunović, Anđelković (Bogdanović), S. Stanković, A. Stošić, Stojković (Stamenković), Milenković, Stanisavljević (Malinović), M. Stošić (N. Stošić), Jovčić.

Budućnost (P): Abadžić, Radaković, Marić, Vulić (Ralević), Nikolić, Jelić, Živić (Ileš), Gajdobranski, Malešević (Maksimović), Dujaković, Kovačević.

Borac 46 – Naša Zvezda 1:3 (0:2)

Strelci: Jandrić (Borac 46). Pisarev, Lukić, Grnja (Nađa Zvezda).

Žuti kartoni: Stanišić, Jovanović, Soldat, Jandrić (Borac 46).  Inđić, Grnja, Panić, Đurković (Naša Zvezda).

Crveni kartoni: Vranac (Borac 46). Babić, šoven (Naša Zvezda).

Borac 46: Krstić, Lakatoš (Vukojević), Kozomora, Vranac, Soldat, S. Balango (Kozomora), Gajić, Jandrić, Jovanović, Stanišić, D. Balango.

Naša Zvezda: Đurković, Balinović, Babić, Panić, Mrkonjić, Inđić, Vladisav, Grnja, Šoven, Pisarev (Čubrilo), Lukić (Mirkov).

Borac (BG) – Bratstvo 2019 – 0:4 (0:2)

Strelci: Krstić 2, Perović, Stojšić (Bratstvo 2019).

Žuti kartoni: Pokrajac (Borac BG). Bojić, Sapozničenko (Bratstvo 2019).

Borac (BG): Marković, Mijatović, Ivić, Čuturilo, Zelić, Ivanić, A. Pokrajac, Ilić (Čanković), Žegarac, Obradović, Dautović (B. Dautović).

Bratstvo 2019: Ićitović (Vilić), Vladetić, Perović, Čvokić, Stojšić, Konjović, Štrbac, Vejnović, Bojić (Bukumirović), Sapozničenko, Krstić.

Radnički 1918 – Budućnost (M) 4:1 (1:0)

Strelci: Crnajnski, Lazarević, Stojanović, Kršić (Radnički 1918). Radičić (Budućnost M).

Žuti kartoni: Dakić, V. Đokić (Radnički 1918). Antonić (Budućnost M).

Crveni kartoni: Milunović (Radnički 1918). Meseldžija, Jurčević, L. Kopanja (Budućnost M).

Radnički 1918: A. Đokić, Glamočanin, Petković, Kršić, Stojanović, Milunović, Milojević, Lazarević, Crnjanski, Dakić, Gugleta.

Budućnost (M): Lugonja, Prošić, Kopanja, Radičić, Antonić, Gajdobranski, Kućenič, Jurčević, Gojić, Meseldžija.

Vojvodina (T) – Lipar 1:2 (1:1)

Strelci: Milovanov (Vojvodina T). Mijić, Šegan (Lipar).

Žuti kartoni: Turi (Vojvodina T). Nestorović, Trešnjić, Basarić (Lipar).

Vojvodina (T): Bugarski, Ramić, Nikolić, Turi, Milovanov, D. Ranisavljev, Tančić, Milićević (M. Ranisavljev), Aleksi (Stanojev), Nenadić, V. Jovanov (Lj. Jovanov).

Lipar: Zrakić, Đukić, Trešnjić (Živko), Mijić, Pejić, Basarić, Avdalović, Lalić, Šegan, Popović, Nestorović.

Tabela: Bratstvo 2019 – 33, Radnički 1918 – 27, Žak 20, Polet 20, Naša Zvezda 19, Rusin 19, Budućnost (BG) 16, Borac (BG) 16, Kordun 15, Budućnost (M) 15, Budućnost (P) 14, Borac 46 – 13, Lipar 13, Crvenka 9, Vojvodina (T) 6, Radnički 0.

Parovi narednog (12) kola: Radnički – Lipar, Žak – Vojvodina (T), Budućnost (M) – Crvenka, Bratstvo 2019 – Radnički 1918, Naša Zvezda – Borac (BG), Kordun – Borac 46, Budućnost (P) – Rusin, Budućnost (G) – Polet.