Nataši pripalo somborsko finale

Drugog dana Pojedinačnog prvenstva Srbije u boksu za mlađe uzrasne kategorije koje se ove godine održava u Lazarevcu održano je 52 borbe. Bokserski klub Sombor nastupio je sa šest takmičara, po tri u muškoj i ženskoj konkurenciji. Prvi u ring je ušao kadet Nemanja Nikolić (37-40 kg). Nakon četvrtfinalne pobede nad takmičarom iz Novog Sada u polufinalu se sastao sa Nikolom Maksimovićem iz Smedereva. Bokser Despota bio je ubedljiv, a meč je dobio (5:0) jednoglasnom odlukom sudija. Vasilije Janjatović (kadet – 57 kg) nastupio je u četvrtfinalu protiv Koste Bajića (BK Pilot Mihajlo Pavlović – Valjevo). Somborac je bio uspešan, a meč je prekinut u drugoj rundi. Junior Severdžan Gaši (44 – 46 kg) izgubio je polufinalni meč od Luke Rankovića. Lozničanin je bio ubedljiv i zasluženo je izborio mogućnost da se bori za zlatnu medalju. U pionirskom ženskom finalu u kategoriji do 45 kg sastale su se dve somborske bokserke Nataša Lukić i Jana Janjatović. Pobeda je pripala Nataši Lukić. Adriana Anđelić (pionirka 47 kg) nastupila je takođe u finalu. Nažalost, ona je izgubila od članice beogradske Fontane Milice Matić. Danas će se u ringu boriti dva somborska takmičara. Obojica će nastupiti u polufinalu. Vasilije Janjatović će plasman u finale tražiti u meču protiv Strahinje Rašovića iz zrenjaninskog Banata, dok će Veljko Ristić (kadet – 75 kg) boksovati protiv Strahinje Grgura (Cement – Beočin).