Jokić ponovo najefikasniji, sutra protiv Toronta

Nikola Jokić i drugovi - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Nju Orleans 114:112 (Q1 – 35:25, Q2 – 25:26, Q3 – 27:27, Q4 – 27:34).

Košarkaši Denvera teže nego što se očekivalo savladali su ekipu  Nju Orleansa.  Domaći su na samom početku stekli dvocifrenu (17:6) prednost koju su uspešno održali do kraja prvog dela susreta. Druga i treća deonica su protekle u izjednačenoj igra oba tima, uz dosta oscilacija, s tim da su Nagetsi uspešno održavali prednost. U poslednjih dvanaest minuta viđeno je više neizvesnosti. Gosti su u 39. minutu smanjili zaostatak ma minus 3. „Grumenje“ predvođeno Porterom Juniorom i Kampacom samo par minuta kasnije vraćaju se na +13. Pelikansi u poslednja tri minuta prave novu seriju 10:1, te prilaze na 110:106. Pobedu Denvera potvrdili su Kampaco sa linije penale i Porter Junior košem za 114:109. Konačan rezultat susreta postavio je Ingram uspešnim šutem za tri poena. U pobedničkom timu Nikola Jokić je ubacio 32 poena, a  Porter Junior četiri manje. Dvocifreni su još bili Kampaco sa 19 i Gordon sa deset koševa. Sa druge strane Ingram je meč završio sa 27 poena, dok je Viliamson postigao 21. Naredni susret Denver igra u petak protiv Toronta.