Presudilo loše drugo poluvreme

L. A. Lejkersi – Denver 114:93 (Q1 – 27:30, Q2 – 19:28, Q3 – 37:17, Q4 – 31:18).

Košarkaši Denvera poraženi su na gostovanju od Los Anđeles Lejkersa. Iako su odlično odigrali prvi deo meča, na poluvremenu stekli (+12) dvocifrenu prednost, u nastavku su potpuno zaustavljeni. Domaći košarkaši su se razigrali tokom treće deonice, odlično su pogađali šuteve, preokrenuli rezultat i pred poslednjih dvanaest minuta imali su osam poena prednosti. Nastavili su Lejkersi sa dominacijom i u poslednjoj deonici, te je na kraju bili zasluženih +21. Lebron Džejms je bio na visini zadatka. Postigao je 27 poena, a tome je pridoda po deset skokova i asistencija. Šreder je ubacio 21 koš, dok je Taker pridodao četiri manje. U poraženom timu, najbolji je Marej sa 20 poena. Moris je ubacio 16, a Grin 14. Nikola Jokić je ponovo susret završio dabl-dabl učinkom. Na kraju je skupio 13 poena, deset skokova i šest asistencija. Uprkos porazu Nagetsi su zadržali četvrtu poziciju Zapadne konferencije sa skorom 12/9. Naredni meč igraju u subotu protiv Sakramenta.