Karabegović osvojio bronzu

Subotica je proteklih dana bila domaćin 38. Vojvođanske zlatne rukavice. Ovogodišnje takmičenje je okupilo 35 boraca iz  šest zemalja. Najbrojnija je bila naša zemlja sa 15 boraca, među kojima je bio i Strahinja Karabegović, takmičar somborskog bokserskog kluba. Bugarska je imala devet takmičara, Hrvatska pet, Bosna i Hercegovina tri, Škotska dva i Makedonija jednog takmičara. Borbe su se odvijale u devet kategorija. Somborski borac nastupao je u velter kategoriji (69 kg). Voljom žreba u prvom krugu su bili slobodni Dušan Vojvodić (Srbija) i Krešimir Knežević (Hrvatska). Njih dvojica su ukrstili rukavice u drugom krugu, a bolji je bio Knežević. U drugom delu žreba Karabegović je ubedljivo trijumfovao nad Hrvatom Lovrićem, dok je Bugaril Mehmed savladao Vuka Mićića. U narednoj (polufinalnoj) rundi Bugarin je bio bolji i od Karabegovića. Strahinji je nakon ovog poraza pripala bronza. U borbi za trofej našli su se Knežević i Mehmed, a nakon velike i neizvesne borbe na pobedničko postolje popeo se Krešimir Knežević. U finalu najlakše kategorije (52kg) su boksovali Jasen Radev iz Bugarske i Omer Ametović iz Srbije. Pobedio je Radev, kojem je pripala i titula najboljeg tehničara. U bantam kategoriji (56 kg) finalisti su bili bugarski borci Krasimir Džurov i Nikolaj Marinov. Pobedio je Marinov, koji je na putu do finala savladao dvojica naših boraca, Ivanovića i Pavlovića, dok je Džurov u prvom kolu bio slobodan, a u drugom je savladao našeg Anesa Papića. U kategoriji do 60 kg nadmetalo se šest boraca. U finale su se plasirali Momčilo Janjić (Srbija) i Radoslav Rosenov (Bugarska). Titulu  je osvojio Rosenov. Janjić je bio povlašćen u prvom krugu, dok je u drugom savladao Škota Karnija. Rosenov je prvo dobio srpskog borca Luku Ivić Jukića, dok je potom bio bolji i od Semiza Aličića. U polu velter kategoriji (64 kg) za zlatno odličje su se borili Stefan Ćamović i Sean Tores iz Bugarske. Zlatnu medalju je osvojio naš bokser, kojem je pripao i naslov najboljeg takmičara celokupnog turnira. Finalisti srednje kategorije (75 kg) bili su Stefan Prodanović i Viliam Čolov. Pobedio je bugarski predstavnik. U poluteškoj kategoriji finalisti su bili Aleksandar Ristovski (Makedonija) i Almir Memić (Srbija). Slavio je Memić. U teškoj kategoriji bilo je prijavljeno svega dva borca, pa su se samim tim našli u finalu. U susretu Duje Gaćine (Hrvatska) i Dušana Drinčića (Srbija) bolji je hrvatski bokser. Za najboljeg u super teškoj kategoriji (+91 kg) boksovali su Hrvat Josip Ćorić i Bugarin Zlatin Ilčev. Slavio je Ćorić sa 3:2. Srbija je najuspešnija reprezentacija turnira sa 13 (dve zlatne, tri srebrne i osam bronzanih). Bugarska je osvojila 9 medalja, po četiri zlatne i srebrne i jednu bronzanu. Hrvatskoj su pripale 4 medalje. škotskoj dve, a Bosni i Hercegovini i Makedoniji po jedna. Za najbolju borbu turnira je proglašena finalna u velter kategoriji. Najbolji strani bokser je Džurov (56 kg) iz Bugarske dok je najbolji srpski bokser Almir Memić (81 kg).