Vidaković pogodio u poslednjem napadu

Omladinske selekcije fudbalskog kluba Radnički 1912 ove jeseni postižu zapažene rezultate u omladinskim ligama pod okriljem Fudbalskog saveza Vojvodine. Najstarija takmičarska selekcija kluba pobedom u Kuli preuzela je lidersku poziciju na tabeli. Domaćin je bolje otvorio susret i već u šestom minutu poveo preko Vlaisavljevića. Pet minuta pre odlaska na odmor Petar Drvar je poravnao rezultat, a pobedu „somborcima“ i prvo mesto na tabeli doneo je Nemanja Vidaković pogotkom u poslednjem minutu meča. Kadetska selekcija remizirala je (1:1) protiv istog protivnika. Banjac je pogodio za domaćina, a Đurđev za goste.

Hajduk 1912 – Radnički 1912 – 1:2 (1:1) – omladinci

Strelci: Vlaisavljević (Hajduk 1912). Drvar, Vidaković (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Miloš Božović, Mihajlo Božović, Kutlačić (Hajduk 1912). Vidaković (Radnički 1912).

Hajduk 1912: Šijački, Simin, Milanović, Radović, Kutlačić, Dragojević (Miloš Božović), Milović, Vlaisavljević, Slijepčević, Mihajlo Božović, Miličević (Patković).

Radnički 1912: Štork, Bajić, Plavšić, Molnar, Vemić (Lazić), Vidaković, Kartalija, Buišić, Drvar (Šumar), Pavić (Spasić), Vojvodić.

Ostali rezultati ovog kola:  Spartak – Proleter 2:2, Kabel – RFK Novi Sad 1921 – 1:3, Bačka 1901 – Tekstilac 5:0, Petar Puača – Tisa 4:1, Bačka – Petrika 7:0.

Tabela: Radnički 1912 – 18, Bačka 17, Spartak 16, RFK Novi Sad 1921 – 15, Proleter 13, Kabel 13, Petar Puača 13, Bačka 1901 – 12, Tisa 9, Petrika 4, Tekstilac 3, Hajduk 1912 – 2.

U narednom kolu se sastaju: Radnički 1912 – Spartak, Petrika – Hajduk 1912, Tisa – Bačka, Tekstilac – Petar Puača, RFK Novi Sad 1921 – Bačka 1901, Proleter – Kabel.

Hajduk 1912 – Radnički 1912 – 1:1 (1:1) – kadeti

Strelci: Banjac (Hajduk 1912). Đurđev (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Novaković (Hajduk 1912). Đokić, Drobina (Radnički 1912).

Hajduk 1912: Novakov, Sekulić, Vujin, Bubalo (Zorić), Milović, Muminović, Banjac, Novaković, Latinkin, Obradović (Ristić), Nađ.

Radnički 1912: Đokić, Gunić, Krivokapić, Drobina, Ćeran, Šević, Stupar (Sretić), Filipović, Đurđev, Javor (Kovačević), Ibišić.

Ostali rezultati ovog kola: Spartak – Proleter 0:1, Kabel – RFK Novi Sad 1921 – 2:4, Petar Puača – Tisa 5:0, Bačka – Petrika 0:2. Slobodna je bila ekipa Kikinde 1909.

Tabela: RFK Novi Sad 1921 – 21, Petrika 19, Proleter 16, Kabel 16, Bačka 15, Spartak 12, Radnički 1912 – 8, Hajduk 1912 – 4, Petar Puača 3, Tisa 3, Kikinda 1909  – 0.

U narednom kolu se sastaju: Radnički 1912 – Spartak, Petrika – Hajduk 1912, Tisa – Bačka, Kikinda 1909 – Petar Puača, Proleter – Kabel. Slobodna je ekipa RFK Novi Sad 1921.

Najmlađa klupska selekcija Radničkog 1912 ovog vikenda je ugostila ekipu TSC-a. Sigurnom igrom u prvom poluvremenu rešili su pitanje pobednika i prišli na bod zaostatka za vodećim ODR-om. Domaćin je poveo u petom minutu preko Ivančevića. Sredinom prvog dela Mandić je duplirao prednost, dok je Nenadić postavio konačan rezultat u 40. minutu. Pionirska selekcija uspešno nastupa i u Područnoj ligi Sombor. U subotu su gostovali u Svetozar Miletiću gde su savladali istoimeni tim sa 5:1. Dvostruki strelci bili su Kršić  i Zanze, dok je peti pogodak postigao Čuljak.

Radnički 1912 – TSC 3:0 (3:0)

Strelci: Ivančević, Mandić, Nenadić (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Šandor (TSC).

Radnički 1912: Cvetojević (Zetl), Uzelac (Milić), Vidan Jerotijević, Antonić, Balać, Vuletić (Kezić), Vuković (Zanze), Ivančević (Kreko), Sladojević (Drobina), Mandić, Nenadić (Kršić).

TSC: Vasin, Sabo (Šorak), D. Ereg (Kaluđerović), Trajković, Vujičić (Mešter), Nađhedeši, L. Ereg, Jeremić, Konja, Šandor, Stojkov.

Ostali rezultati ovog kola: ODR – Krila Krajine, Bačka – Kabel 1:2, CFK – Spartak 1:0, Radnički 1912 – TSC 3:0, Bečej 1918 – Arena SU 2:1. Slobodna je bila ekipa Žaka.

Tabela: ODR 16, Spartak 15, Radnički 1912 – 15, CFK 13, Kabel 13, TSC 7, Krila Krajine 6, Arena SU 3, Žak 3, Bačka 3, Bečej 1918 – 3.

Parovi narednog kola: Krila Krajine – Arena SU, Žak – Bečej 1918, Spartak – Radnički 1912, Kabel – CFK, ODR – Bačka. Slobodna je ekipa TSC-a.