Žak Junior bolji od Tanga

Futsaleri somborskog Žak Juniora pobedom su otvorili novu sezonu Futsal Lige Vojvodine – grupa Zapad. Oni su gostovali u Novom  Sadu, gde su savladali domaći Tango sa 4:1. Vođstvo gostujućem timu doneo je Milan Vujin već u sedmom minutu. Na samom kraju prvog poluvremena Bojić je duplirao prednost „somboraca“. To je bio i rezultat poluvremena. Domaćin je smanjio na startu drugog dela golom Nedeljkovića. Samo par minuta kasnije Bojić je svojim drugim pogotkom na meču povisio na 3:1, da bi konačan rezultat susreta postavio iskusni Goran Vidaković u samom finišu meča. U narednom kolu Žak je ugostiti ekipu Spartaka. Susret se igra u ponedeljak, 28. septembra od 21 čas bez prisustva publike. Ove sezone će se za plasman u viši rang nadmetati 13 ekipa. Sedam u grupi Zapad i šest u grupi Istok. Igra se po dvostrukom bod sistemu, nakon kojeg će po četiri najbolje ekipe iz obe grupe nastupati u baražu.

Tango – Žak Junior 1:4 (0:2)

Strelci: Nedeljković (Spartak). Bojić 2, Vujin, Vidaković (Žak Junior).

Žuti kartoni: /

Tango: Žarkovački, Nedeljković, Begojev, Klajić, Labović, Minaković, N. Sapundžić, V. Sapundžić, Bošković, Marković.

Žak Junior: Molnar, Radmanović, Matić, Vujin, Bojić, Vidaković.

U ostalim susretima kola postignuti su sledeći rezultati: Spartak – Leteći Holanđanin 8:3, Leteći Bajmočani – Hajduk 6:3. Slobodna je bila ekipa Fortune. U narednom kolu sastaju se: Žak Junior – Spartak, Leteći Holanđanin – Leteći Bajmočani, Fortuna – Tango. Slobodna je ekipa Hajduka.