Denver poveo u seriji

Denver – Juta 135:125 (Q1- 31:25, Q2 – 28:27, Q3 – 19:31, Q4 – 37:32, Pr. – 20:10).

Denver Nagetsi poveli su u protiv Jute u četvrtfinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige, pošto su na startu plej-ofa slavili tek posle produžetka. Ekipa iz Kolorada bila je bolji rival na parketu dvorane u Orlandu tokom prvog poluvremena. U jednom momentu prednost je bila i dvocifrena, međutim, usledio je veliki pad u igri tokom drugog poluvremena, što je omogućilo Džezerima da se vrate u igru. U poslednjem minutu viđena je penal završnica, Nikola Jokić je promašio pobedu na samo sekund pre isteka regularnog dela, pa se otišlo u produžetke, u kojem su Nagetsi jakom odbranom postavili stvari na svoje mesto i prelomili susret u svoju korist. Junaci pobede su bili Marej sa 36 odnosno Nikola Jokić sa 29 poena. Grant je ubacio 19 koševa. U poraženom timu neverovatan je bio Donovan Mičel sa 57 poena. Naredna utakmica ova dva tima na programu je u sredu, a serija se igra na četiri pobede.