Rvačima Sokola 161 medalja

Kraj godine je prilika kad se sumiraju rezultati. Kako se navodi u saopštenju rvačkog kluba Soko tokom ove godine njihovi takmičari su učestvovali na 36 turnira u zemlji i inostranstvu, gde su osvojili ukupno 161 medalju (54 zlatne, 48 srebrnih i 59 bronzanih), odnosno dve više nego protekle godine. Na postolje se popelo ukupno 39 rvača. Najviše medalja osvojio je Strahinja Ikić – 14, od čega osam zlatnih. Devet rvača osvojilo 18 seniorskih medalja sa prvenstava Vojvodine i Srbije. Najvredniji rezultat postigao je Uroš Rajić osvajanjem drugog mesta na Prvenstvu Mediterana u Tunisu. Jedan od dvojice srpskih rvača koji su učestvovali na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Bakuu bio je Dejan Fratrić. Petorica „sokola“ je nastupalo za razne reprezentativne selekcije. Ovim podacima treba dodati i da je ekipa obezbedila i treću godinu zaredom, učešće u Super ligi Srbije, jasno je da smo zadovoljni onim što smo u godini koja je za nama postigli – navode na kraju saopštenja čelnici somborskog kluba.