„Fića“ ubedljiv na startu Bazela

Filip Krajinović rutinski je i bez većih problema za nepunih sat vremena savladao zemljaka Lasla Đerea na startu ATP turnira u Bazelu. Somborac je odlično ušao u meč i za nešto više od 15 minuta dobio prvih pet gemova. Set je rešio u svoju korist sa 6:1. U drugom setu Filipu je za pobedu bio dovoljan jedan brejk, koji je osvojio na samom startu, pošto Đere u nastavku nije uspeo da dođe ni do brejk lopte. Krajinovića u osmini finala čeka tridesetdvogodišnji Italijan Fabio Fonjinji, trenutno 12. igrač na svetskoj rang lestvici. Do sada su se sastajali dva puta. Davne 2012. godine u Italiji slavio je Fonjinji, dok je dve godine kasnije u nemačkom Hamburgu bolji bio Krajinović. Njihov meč na progrmau je sutra od 21 čas. Ukoliko bude uspešan u ovoj rundi u narednoj ga čeka bolji iz duela Cicipas (Grčka)/Berankis (Litvanija). Turnir u Bazelu pripada kategoriji serije 500, a igra se za nagradni fond od 2.082.655 evra. Sve mečeve možete pratiti na Sport klubu (SK). Titulu brani Rodžer Federer, koji je u poslednjih pet godina četiri puta podizao pobednički pehar.