Sloga u finalu protiv Starog Grada

Fudbaleri čonopljanske Sloge plasirali su se u finale Područnog fudbalskog kupa Sombor nakon današnje pobede nad ekipom Radničkog 1912. Treba istaći da su obe ekipe nastupile sa rezervnim sastavima. Bio je to susret dva različita poluvremena. U prvom delu susreta apsolutna dominacija domaćina. Već u prvom napadu odlična prilika za somborski tim. Milovan Vukas je dobro prošao po levoj strani, vratio povratnu za Mančića koji odlično šutira po zemlji, međutim isprečio se golman gostiju Lapčić. Sledeću priliku gledaoci su mogli da vide u 4. minutu. Bogunović je odlično proigrao Đorđa Lazića na desnom krilu, ovaj je povukao loptu, vratio povratnu za Radeva koji je oklevao, pa su gostujući štoperi stigli da ga izblokiraju. Deset minuta kasnije Matić je proigrao Vukasa koji šutira po zemlji, ali Lapčić izbacuje u korner. Domaćin je zasluženo poveo u 16. minutu susreta. Bogunović je odlično izveo slobodan udarac sa 25 metara, pa golmanu gostiju nije preostalo ništa drugo sem da loptu izvadi iz mreže. Narednih dvadesetak minuta se igralo na polovini gostujuće ekipe, ali bez ozbiljnih prilika. U 34. minutu Matić je odlično proigrao Vladimira Radeva koji se ušetao u kazneni prostor gostiju, zaobišao golmana i duplirao prednost svoje ekipe. Dva minuta kasnije Vukas je ubacio loptu u prostor, Radev pobegao gostujućim igračima i ponovo rutinski matirao Lapčića za vođstvo Radničkog 1912 od 3:0. To je bio i rezultat prvog dela. U drugom minutu nastavka Radev pronalazi Matića na ivici kaznenog prostora, ovaj lobuje golmana gostiju, međutim lopta je završila iznad prečke. U desetom minutu nastavka najbolja akcija na utakmici. Radev je proigrao Miloševića po boku, ovaj prošao, odlično centrirao Vukasu koji šutira glavom sa nekih 7 – 8 metara, Lapčić odlično interveniše, na loptu natrčava Šćepanović, ali šutira tik pored stative. Gosti su prvi put pokušali da ugroze golmana Lebovića u 60. minutu. Kemenj je centrirao sa desne strane, pronašao Bojića, ovaj prosledio do Stojšića koji šutira preko gola. Sedam minuta kasnije isti igrač smanjuje vođsvo domaćina. Ninković je odlično izveo korner, domaća odbrana je zaspala, pa Stojšiću samom na drugoj stativi nije bilo teško da loptu smesti u mrežu Lebovića. U 69. minutu u prilici se našao i napadač Žeželj. Odlično je šutirao sa desetak metara po zemlji, međutim Lebović siguran. Samo minut kasnije Vukas je na drugoj strani pobegao štoperu Baniću, ušetao se u peterac gostiju, šutirao, ali je Lapčić upao u šut i odbranio. Potom su Purić (Sloga) i Vukadinović (Radnički 1912) neuspešno oprobali svoje šuteve iz daljine. Igrao se 77. minut utakmice kada je Mančić pobegao po levoj strani, centrirao, ali se Vukas spetljao i promašio loptu na pet metara od gola, pa je izgledna prilika otišla u nepovrat. Samo minut kasnije Šćepanović je pronašao Vukasa koji šutira glavom tik pored stative. Purić je uzvratio šutem sa ivice kaznenog prostora, Lebović siguran. Sedam minuta pre isteka regularnog dela Ninković je pronašao Stojšića koji koristi nepažnju domaćih štopera i glavom pogađa mrežu. U 85. minutu na semaforu je bilo 3:3. Gosti su izveli korner, golmanu Pehilju koji je ušao u igru samo dva minuta pre toga lopta ispada u skoku iz ruke, Stojšić prihvata poklon i poravnava rezultat. Pošto se rezultat nije menjao do kraja susreta pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. U prvoj seriji Ninković je pogodio za goste, a Matić za domaće. U naredne dve serije Bojić i Purić su bili sigurni realizatori za Slogu, dok su na drugoj strani za domaće promašili Milošević i Mančić. Pobedu gostima i plasman u finale Područnog kupa obezbedio je iskusni Goran Banić. Čonopljanci će se za pehar Područnog fudbalskog kupa Sombor boriti protiv ekipe Starog Grada iz Bačke Palanke. Gde će se finalni meč odigrati saznaćemo narednih dana nakon izvlačenja domaćinstva.

Radnički 1912 – Sloga 3:3 (3:0) – penalima 1:4

Strelci: Radev 2, Bogunović (Radnički 1912). Stojšić 3 (Sloga).

Penali: Matić (Radnički 1912). Ninković, Bojić, Purić, Banić (Sloga).

Promašeni penali: Milošević, Mančić (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Rajčanji, Sekulić, Purić (Sloga).

Radnički 1912: Lebović (Pehilj), Matić, Đ. Lazić (Zelić), Šćepanović, Vukas, Radev, Cvetković, Milošević, Mančić, Vukadinović, Bogunović (Kartalija).

Sloga: Lapčić, Kovačević, Sekulić (Grgić), Kemenj, Žeželj (Ćovin), Rajčanji, Veselinović (Ninković), Banić, Purić, Stojšić, Bojić.