Krajinović izbacio Vavrinku

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Mastersa u Majamiju pobedom protiv Stena Vavrinke. U prvom setu viđena je izjednačena igra. Oba tenisera su imala loš procenta prvog servisa, što je rezultiralo velikim brojem grešaka. Vavrinka je prvi napravio brejk za vođstvo od 3:1, da bi naš teniser uzvratio u sedmom gemu. Švajcarac je odlučujući brejk napravio u dvanaestom gemu, čime je sebi obezbedio i vođstvo u setovima. Gubitak seta nije previše poremetio igru našeg tenisera koji je u nastavku meča preuzeo kontrolu. Dominirao je u svim segmentima igre, što mu je omogućilo da sa dva brejka dobije drugi set i poravna rezultat. U odlučujućem setu viđen je atomski tenis sa pregršt iscrpljujućih poena. Viđena su dva brejka, po jedan na obe strane. Meč je odlučen u trinaestom gemu. “Fića” je nervozno otvorio taj-brek, što je njegovom protivniku omogućilo vođstvo od 5:2. Ipak, srpski teniser je uspeo da se pribere i dobije narednih pet poena za konačnih 2:1 u setovima. Krajinović u trećoj rundi čeka boljeg iz duela Albot/Federer. Meč je na programu u ponedeljak, a sve susrete iz Majamija možete pratiti na Sport klubu.